Toz Toplama Sistemleri

Üretim sahasında çıkan büyük tanecikli atıklar ya da geri dönüşüme tabi tutulacak büyük zerrecikli tanelerin tek bir yerde toplanmasını sağlayan havalandırma tesisatıdır. Genel havalandırmanın aksine orta basınç fanlar ve spiral yani yuvarlak kanal kullanılmaktadır. Taneciklerin emisyonu için büyük bir emiş gücüne sahip olması gereken bu havalandırma sistemi filtreli ya da torbalı olarak ikiye ayrılır. Torbalı toz toplama üniteleri yüksek vakumlu fanlar sayesinde torbalarda birikerek alttaki poşet torbalarda birikir.

 

Vakumlu toz toplama fanının çektiği hava ipek ya da kotondan yapılmış üst torbalardan dışarıya çıkar. İç mekanda kullanılan toz toplama ünitelerinde kabuk gereksizdir. Dışarıdaki mekanlara kullanılacak olan ünite yağış sebebiyle zarar görmemesi için kapatılmalıdır. Bu toz toplama sistemleri genellikle talaş tozu, metal tozu gibi ağır tanecikli fabrikalara kurulur. Hava sirkülasyonu çok önemlidir. En ufak bir toz kaçması ya da emişin sürtünmeli olması yangına ya da dumana sebebiyet verebilir. Toz toplama sistemlerinin fitingsleri bile Radius açısından çok farklı ve sirkülasyon için özel olarak imal edilir. Hatlar düz montaj edilmekle beraber en az dirsekle bitirilmelidir. Makina bağlantıları sabit değil mobil olmak zorundadır.

Toz Toplama Sistemlerine ihtiyaç duyuyor ve projelendirmek istiyorsanız dilerseniz sitemizde bulunan whatsapp canlı destegimizden dilerseniz iletisim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.