Telefon
Size nasıl yardımcı olabiliriz
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Sık Sorulan Sorular

Duman, pis kurum ve kül gibi materyallerin havaya karışımını engellediği için havayı temiz tutmaktadır. Baca havalandırmalarda kullanılan sulu filtre sayesinde kapalı ortamlarda bulunan dumandaki kükürt dioksit ve karbonmonoksit oranını ayarlayarak daha sağlıklı ve temiz ortam sağlanmaktadır. Ortamın temiz havada kalmasını sağlar, Yangın ve patlama durumlarını ortadan kaldırır, Pis kokuları giderir, Zehirlenmeyi önler, Temiz hava akımı sağlayarak, kaliteli ile sağlıklı çalışma ortamı hazırlar.

Havalandırma sisteminde gürültü kontrolü, proje aşamasında başlar. Baştan doğru kurgulanmamış bir sistemin yarattığı gürültü problemi, yapı tamamlandıktan sonra daha yüksek maliyetler ve daha verimsiz önlemlerle çözülebilecektir. Fanların doğru seçilmesi ve doğru konumlandırılması, fan ve kanal yerleşimlerinde gerekli açı ve mesafelere uyulması, sistemde kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kalitesine dikkat edilmesi, henüz işin başında gürültünün kontrol altına alınmasını sağlayacak önemli adımlardır. Havalandırma sisteminde oluşan titreşim ve gürültüyü kontrol altında tutabilmek için sistemin farklı noktalarına tesir eden çok sayıda bileşen bulunmaktadır.

Yangın söndürme sistemi seçiminin temeli binada gerçekleşebilecek yangın türünü doğru tahmin etmekten geçer. Sonrasında diğer detaylar incelenerek seçim netleştirilir. Hangi binalarda yangın söndürme sistemleri kurulmalıdır sorularının cevabı için mevzuatta Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin gerekleri yerine getirilmelidir.

Kapalı bir ortamın sıcaklık, nem, temizlik ve hava hareketini insan sağlık ve konforuna veya yapılan endüstriyel işleme en uygun seviyelerde tutmak üzere bu kapalı ortamdaki havanın şartlandırılmasıdır. Çoğunlukla soğutma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemlerine denir.

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşmaktadır.